Захист флешки - як забезпечити?
У кожного власника комп`ютера, та й не тільки, зараз є в запасі кілька USB-флешок. Вони є дуже зручними накопичувачами і сховищами найрізноманітнішої інформації, вже витіснивши дискети і поступово витісняючи своїх конкурентів - диски. Разом з цим з`явилося багато вірусів і інших шкідників, їх заражають і переносяться від одного комп`ютерного пристрою до іншого. Тому існує першочергове завдання - захист флешки від різних зловредів.
Уявіть собі, що ваш USB-носій став рознощиком "інфекції". Таке сховище інформації може завдати дуже великі неприємності своєму господареві, та й не тільки йому. Якщо ця людина активний користувач комп`ютера, інтернету, постійно обмінюється даними з колегами, друзями, то складно навіть припустити, чого може накоїти одна така ось флешка. Зараза почне поширюватися, фактично, в геометричній прогресії. І через якийсь час досягне розміру епідемії, типу autorun, яка має місце зараз в усьому світі. Як захистити флешку від вірусів, з огляду на те, що заразитися дуже легко? Варто тільки в інфікованому пристрої побувати будь-якого з мініатюрних накопичувачів: флеш-карті, флешці або диску - і процес пішов.
У будь-якому випадку, перш ніж займатися цим питанням, необхідно зрозуміти, чому відбувається така "бяка". Що відбувається при підключенні такого маленького пристрою до вашого комп`ютера або ноутбука? В останніх операційних системах на дисплеї висвічується запит на відкриття або запуск. Ось в цей момент і трапляється неприємність. Навіть необов`язково клацати ОК на запиті. Запускається вірусний файл, копіює себе в папки системи і автозавантаження. У комп`ютера починається веселе життя: сам по собі включається, вимикається, перезавантажується, не працюють деякі програми, які не відкриваються файли, які не запускається антивірус і багато іншого. PENETRATOR - один з найнебезпечніших вірусів. Він не видаляє інформацію, а так перезаписує її, що вона - втрачена назавжди. До всього іншого такі зловредів дуже часто пропускаються антивірусними програмами. Захист флешки - тільки вона може запобігти подібним проблемам.
Виходячи з того, що інфекція впроваджується в автозавантаження міні-сховищ, основний спосіб захисту від неї - установка спеціальних програм, що запобігають роботу самозапускающійся вірусів з нього. Такі програми, на додаток, імунізують вставлений в комп`ютер USB-носій від вірусів, наявних на ньому. Таким чином і здійснюється захист від вірусів на флешці. Але в комп`ютерній безпеці, як і в медицині, найголовніше - це профілактика. Наші пристрої найчастіше заражаються з мережі інтернет, де ми проводимо дуже багато часу. Тому на них потрібно встановлювати комплексну антивірусний захист, що зменшить ймовірність підхопити звідразу. Можна встановити додаткові утиліти, які допоможуть виконати те, що називається захист флешки.Наприклад, USB Disk Security.
|