Як доглядати за пилососом?
Сьогодні пилосос – друг і помічник всіх домогосподарок, справжніх цінителів і охоронців чистоти. Пилосос — це альтернатива вінику або мітлі, які були звичними атрибутами для догляду за приміщенням довгий час, до 1869 року. Так, так, саме в цьому році американці вперше винайшли пилозбірний апарат. Правда, пройшло ще майже пів-століття, поки світ не дізнався про пилососи, а дізнавшись вже не зміг відмовитися від заміни ручного прибирання на автоматичну. Чим більше домогосподарок купували пилососи, тим актуальнішим ставало питання – як доглядати за пилососом? Перед тим як ознайомитися з особливостями догляду, давайте розберемося, що це за чудо техніки, яке є невід’ємною частиною сучасного житла.
Що представляє собою сучасний пилосос?
Зовні це апарат, який складається з корпусу, гнучкого довгого шланга і телескопічної трубки до якої пропонується великий асортимент всіляких насадок. У процесі роботи пилососа брудне повітря з домішками бруду і пилу потрапляє в корпус, проходить через систему фільтрів, розроблених спеціально для цього виду техніки. У так званому пылесборном мішку або прозорій колбі бруд і пил збирається, а чисте повітря виходить назовні. Чистота повітря, який потрапляє в приміщення після фільтрації, залежить від стану очисних фільтрів, чим частіше їх міняти, тим чистіше повітря на виході з пилососа.
Апарат не складається з великої кількості механізмів, тому догляд за пилососом не складний, але має свої особливості.
Правила догляду за пилососом
Тільки дбайливе ставлення до побутової техніки дозволить продовжити термін її експлуатації і пилосос не є винятком. Крім того, правила догляду є частиною елементарної техніки безпеки при поводженні з електричними приладами.
Перш за все, потрібно пам’ятати, що після роботи з пилососом потрібно обов’язково відключити шнур від джерела електричного живлення. Після кожного прибирання необхідно звільняти пилозбірний мішок від пилу, так як це сприятливе середовище для розвитку грибків і цвілі, продукти життєдіяльності яких можуть потрапити в повітря. При необхідності мішок можна попрати або помити.
При падінні рівня потужності всмоктування необхідно промити фільтр. Насадки також необхідно періодично промивати. Робити це потрібно за допомогою губки і щітки, проточною водою. Якщо на пилососі після збирання залишиться сміття, то його ні в якому разі не можна видаляти за допомогою очищувачів на спирту, наприклад, бензину або ацетону. Для очищення поверхні пилососа також можна використовувати жорсткі щітки.
Особливу увагу необхідно приділити місцем зберігання пилососа. Він повинен розміщуватися в правильному положенні, шланги не повинні бути зігнутими або перетягнутим. Вірним помічником для щоденного догляду за пилососом буде звичайна злегка волога ганчірка, якою необхідно протирати його всередині і зовні.
Звертаємо увагу на те, що фільтр пилососа періодично треба міняти, що дозволить збільшити термін експлуатації технічного засобу.
|