Звичайного користувача часто ставить в тупик або приводить в крайнє здивування і невдоволення «нез’ясована» поведінка комп’ютера. Збої в роботі, неможливість виконання окремих команд, зависання комп’ютера – ось звичайний перелік претензій до роботи ПК. Дещо осібно стоїть так званий «синій екран смерті», від якого у деяких починаються думки про заміну комп’ютера, зниклих даних і т. д. Виглядає це дійсно страхітливо # 8212; синій фон і велика кількість білого тексту, з якого зрозуміло тільки те, що «робоча конячка» на грані відмови. Іноді заставка швидко пропадає і починається самостійна перезавантаження, іноді залишається тривалий час. (Див. Також: Як позбутися страху смерті)
Синій екран смерті («Blue Screen Of Death» або BSoD) виникає при збої в роботі операційної системи. який вона не в силах вирішити самотужки. Їй залишається тільки перезапустити саму себе з втратою всіх незбережених даних. При цьому на синьому екрані вказується код і причина помилка, щоб надалі її можна було усунути.
Причини синього екрана смерті
Найбільш поширеною причиною даного виду збою є некоректна робота драйверів або їх несумісність. Крім того, виділяють і інші причини:
-
Неполадки або несумісність обладнання. Конфлікт програмних додатків. Порушення температурного режиму роботи комплектуючих (перегрів).
В інформації, яка відображається на синьому тлі, система вказує код стоп-помилки і деякі інші параметри, спираючись на які можна ліквідувати її причину. Вона являє собою запис вигляду 0 ? 0000001С і знаходиться після Technical Information. Якщо код помилки встигнути записати неможливо через автоматичного перезавантаження, то необхідно відключити цю опцію. До речі, перезавантаження в авто-режимі триватиме поки не буде виправлена??помилка. Відключається вищевказана опція через «Панель управління» «Система» . В меню зліва вибрати «Додаткові параметри системи» . на вкладці «Додатково» в розділі «Завантаження і осстановленіе» натиснути на кнопку «Параметри» . Далі в розділі «Відмова системи» потрібно прибрати галочку навпроти «Автоматичне перезавантаження» і виконати збереження нових параметрів.
Що робити при появі синього екрану смерті
У першу чергу слід записати код стоп-помилки. Він буде потрібно для визначення та усунення причин збою. Далі потрібно спробувати завантажити останню вдалу конфігурацію системи, що забезпечує нормальну роботу комп’ютера. Для цього потрібно перезавантажити комп’ютер за допомогою «аварійної» кнопки «Reset» і при початку завантаження натиснути F8. (Див. Також: Як позбутися від вірусу-здирника)
Якщо це не допомагає, то потрібно виконати відновлення системи, завантаживши «Безпечний режим» також за допомогою клавіші F8. Крім того, за таблицями кодів стоп-помилки слід її розшифрувати і з’ясувати причину збою. Після усунення причини можна повторно намагатися відновити систему.
У крайньому випадку, може знадобитися перевстановлення всієї системи.
Якщо після всіх проведених дій BSoD продовжує з’являтися, значить, проблема може знаходитися в апаратної частини комп’ютера. Для з’ясування стану «заліза» проводять тестування. Зазвичай перевіряють температурний режим компонентів комп’ютера і стан пам’яті.
У цілому, проблема BSoD настільки обширна, що існують десятки його неочевидних причин. І не фахівцеві вкрай складно, якщо взагалі можливо, в цьому розібратися. Тому слідування нескладним правилам позбавить вас від таких неприємностей:
-
Чи не забивайте комп’ютер зайвими програмами та іграми. Не слід встановлювати кілька антивірусів одночасно. Не встановлюйте сумнівні драйвери. Користуйтеся ліцензійним програмним забезпеченням. Особливо це стосується «сірих» зборок Windows.
Якщо ж ви не впевнені у своїх силах, або ж вам не виходить виправити ситуацію самостійно, краще скористатися нашими послугами. Ми професійно допоможемо позбутися від синього екрану смерті.